İade Politikası

Almış olduğunuz ürün ya da ürünlerde bir sorunla karşılamanız veya ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması halinde, ürünleri kullanmadığınız ve paketlerini açmadığınız taktirde teslimat tarihinden itibaren 7 gün boyunca iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir.İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde yer alan "Cayma Hakkı" ve "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır.İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli Satış Sözleşmesi" şartlarına uygun ve hasarsız bir şekilde geri gönderilmelidir.

 

CAYMA HAKKI NEDİR ?

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.
• Ürünü orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.
• Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz ve fatura arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurmanız gerekmektedir.

KURUMSAL SATIŞLAR:

• Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.
• Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Kargo bedeli fatura tutarı üzerinden kesilerek değişim işlemi yapılacaktır.

İADE ŞARTLARI NELERDİR?

Ürünleri orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Müşteri ürünü kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.


GERİ ÖDEME NE ZAMAN GERÇEKLEŞİR ?

İade edilen ürün, İnternet depomuzdaki yetkililer tarafından teslim alındıktan ve iade onayı verildikten sonra, alışveriş tutarınız kredi kartınıza 10 gün içerisinde iade edilir.Kartınıza iade işlemi yapıldıktan sonra bilgi@yamacparasutu.com.tr adresinden, sitemize üye olduğunuz e-posta adresinize iade bilgileri yollanarak ayrıntılı bilgilendirme yapılır.Yapılan iade işleminden sonra banka iade süreçleri gereği 48-72 saat arasında iade edilen tutar kredi kartı hesabınıza yansıyacaktır.